Обележавање 21. марта - Светског  дана  шума и 22. марта Светског дана вода

У ОШ ,,Димитрије Туцовић“ у Чајетини и на Златибору ова два важна датума су обележена у оквиру школског простора, на часовима редовне наставе и Еколошке секције.
У школи на Златибору Светски дан шума је реализован на редовном часу Биологије, где су ученици осмог разреда реализовали еко-квиз на тему шума. На часу Хемије је реализована наставна јединица посвећена значају воде, а реализован је и час интердисциплинарне наставе Биологије и Хемије о значају вода. Ученици су током интердисциплинарне наставе направили плакат о значају вода и изложили га у холу школе.
У Чајетини су ученици осмог разреда обележили Светски дан шума заједничком радионицом на часу Биологије. За Светски дан вода чланови Еколошке секције су урадили плакат који је изложен у холу школе.